Lepší firma pro lepší život!

hororové příběhy

Příběhy z businessu - inspirace pro posun k lepšímu!

Jak se pohybuji po firmách, tak se setkávám s nejrůznějšími situacemi, které mají často zásadní a fatální důsledky pro jejich fungování a snahu o změnu k lepšímu.

Přečtěte si, prosím, příběhy ze života v jednotlivých podkapitolách tak, jak jsem je zažil. Pochopitelně s potřebnou úpravou. Stále znovu mne překvapuje, jak se v různých firmách opakují stejné postupy. Věřím, že pro vás bude čtení nejen poučením, ale že vás také alespoň trochu pobaví...

Mějte přitom na paměti, že potíže, které máte, se dají řešit. Konkrétnější příklady postupů najdete  zde . Je to jenom na Vás!

Nové příběhy

Celková efektivita zařízení (CEZ/OEE)

V jedné firmě se mi vedoucí výroby chlubil, že mají CEZ 87%. Pogratuloval jsem mu, ale nevěřil jsem. Trval na svém, tak jsem se ho zeptal, jak jedou směny. Odpověděl, že dvě osmohodinové směny ve všední dny a víkendy mají volné... Když jsme mu řekl, že ve skutečnosti nemají CEZ ani 50%, tak trval na svém. Trochu jsme počítali a dospěli jsme k výsledku 34%. Kde byla chyba?

CEZ se počítá z kontinuálního provozu (24 hod denně, 7 dní v týdnu)! Ten "drobný" rozdíl je při takových počtech, které tam předváděli, asi nezajímá.

Z oblasti výroby si můžete přečíst více příběhů zde!

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode