Lepší firma pro lepší život!

Firemní hodnoty

Před časem jsem šel do jedné velké firmy podepsat smlouvu na provedení řady kurzů. Chvíli mne nechali čekat v recepci. Nešlo tam přehlédnout tabuli přes celou stěnu, na které měli pěkně vypsány firemní hodnoty jako jak jsou rychlí, zaměření na zákazníky, atd. Při přípravě manuálů pro účastníky kurzů jsem na každou druhou stránku jako poslední řádek uvedl vždy jednu z deklarovaných hodnot. Asi na druhý nebo třetí kurz se přišli podívat také pracovníci, kteří se mnou vše domlouvali. Každému jsem dal jeden manuál. O přestávce za mnou přišli s dotazem, kde jsem vzal ta moudra na koncích stránek. Prý by je chtěli ve firmě použít... Chvíli jsem váhal, jak jim sdělit to sladké tajemství. Pak jsem jim řekl, že až půjdou příště do práce, tak se stačí podívat v recepci na zeď.

Někdo musel ty hodnoty vymyslet, někdo je nechal zpracovat na tabuli a umístit na zeď. Viděl jsem je také v jejich pobočkách... Jak se jimi asi zaměstnanci řídí, když je neznají? Jaký je význam takových hodnot? A hlavně - co s tím?

Sebelepší hodnoty jsou samy o sobě k ničemu. Je jedno zda je máte na webu, zdi, nebo je necháte pracovníky podepsat při nástupu do firmy. S hodnotami firmy musíte všechny pracovníky průběžně (znovu a znovu) seznamovat a hlavně - musíte jimi žít! Jinými slovy: Všichni vedoucí pracovníci je musí znát, chovat se podle nich (jít příkladem), seznamovat s nimi svoje podřízené a také od nich požadovat odpovídající chování!

Jinak se dopracujete k tomu, že to celé bude ztráta času, peněz a cílem posměchu, nebo v lepším případě - zapomnění.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode