Lepší firma pro lepší život!

Image firmy

Před časem jsem pro jednoho dopravce vedl kurzy Time managementu pro manažery na střední úrovni řízení. Účastníci se mne ptali, jak nejlépe řešit následující záležitost:

Při každé poruše a havárii vyjíždí na místo tým opravářů s cílem co nejrychleji obnovit provoz. Na místo přijíždí i novináři s cílem získat zajímavou reportáž. A tak opraváři dostávají otázky typu: „Jak to vypadá?“. Odpověď bývá jadrná: „Stojí to za hov**!“ nebo: „Je to v prd***!“ atd. Tato "krásná" čeština se pak vysílá v médiích a nejvyšší šéf dopravní firmy zuří. Přes řadu pokusů se nepodařilo vylepšit slovník opravářů a tak rozhodl: Ke každé takové akci pojede také jeden manažer na střední úrovni řízení s cílem poněkud kultivovaněji odpovídat novinářům.

Ptal jsem se, zda se stává, že je tolik poruch a havárií najednou, že jsou všichni manažeři na střední úrovni mimo firmu. Účastníci se smáli a říkali, že se to stává…

Je jasné, že bylo potřeba tuto záležitost vyřešit. Budeme-li ji považovat za krizovou, pak to bylo správné krizové rozhodnutí. Pokud se na to podíváme systémově a z dlouhodobého pohledu, tak má takové řešení několik ale…

Kolik tam asi bere pracovník na střední úrovni řízení na hodinu + odvody?

Kolik hodin měsíčně ztratí těmito výjezdy?

Jak moc tyto výjezdy brání manažerům v plnění povinností odpovídajících jejich pozici?

Doporučil jsem zajistit mistra pro každou partu opravářů na potřebné komunikační úrovni. A z ušetřených peněz mistrům vytvořit motivační pobídku pro správnou komunikaci.

Při vhodném nastavení dopravce může na mzdách ještě ušetřit!

A manažeři snad udělají víc práce odpovídající jejich zařazení!

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode