Lepší firma pro lepší život!

Jak otestovat návrh nejen loga

Je to již docela dávno, když jsem moderoval několik diskusních skupin pro jednu velkou firmu, která se chystala vstoupit na náš trh. Mimo jiné jsme testovali vzhled loga a také „maskota“ v podobě "nějakého člověka". Reklamní agentura, kterou si klient vybral, chystala návrhy na testování, my jsme řešili respondenty, prostory a já moderák. Jednoho dne bylo vše připraveno. Respondenti seděli v místnosti, jen návrhy, které měly být testovány nikde. Uprostřed stresu a telefonátů do reklamky a shánění messengera metodou just in time messenger stál ve dveřích. Vybalil jsem návrhy. Byly tam všechny, jen barva toho člověka nebyla lidská, ale fialová. Informace z reklamní agentury byla jasná: Naše kopírka to barevně nezvládla a nebyl čas, to jet někam kopírovat. Respondentům to milý moderátore vysvětli!

A tak jsme začali diskusi. Vše probíhalo hladce až do chvíle, kdy jsem všechny požádal, aby se podívali na návrh, kde byl onen krásně fialový člověk s tím, že to kopírka nezvládla barevně. Proto ať neřeší barvu, protože ve skutečnosti bude ten člověk mít normální barvu. Opakoval jsem to asi 3x. Účastníci se na návrhy chvíli dívali a byli zticha. Pak se ozval první váhavý hlas: "No - je to takový divný, vypadá jako by byl přidušený. Je celý fialový!"

Poučení je jednoznačné: Testujte vše jen v takové podobě, jak to ve skutečnosti plánujete. Jinak jsou to zbytečně vyhozené peníze!

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode