Lepší firma pro lepší život!

Motivace / přístup

Jednou jsem pracoval s mladým mužem, který měl 225 kg živé váhy. Jak to bývá v dnešní době zvykem, tak žil s rodiči. S otcem jsme se domluvili, že je potřeba synovi pomoci především zhubnout. Syn se léčil se schizofrenií a také bojoval se závislostí na jídle. Snažil jsem se celou záležitost řešit ve spolupráci s ošetřujícím psychiatrem a dietologem. K mému překvapení otec odmítal, že by syn měl zdravotní problémy. Prostě dělal, že žádné nemá a od syna vyžadoval plnění stanovených úkolů bez ohledu na jeho zdravotní stav. To mělo pochopitelně zásadní vliv na vše, co jsme dělali...

Se synem jsme začali pracovat na jídelníčku a pohybových aktivitách. V průběhu všedních dní, kdy jsem byl s ním, mu vždy váha o několik kg klesla, ale přes víkend, kdy byl "jen" s rodinou se váha o několik kg zvýšila. A tak jsme bojovali několik týdnů, než se potvrdilo, že sám není schopen dodržovat nastolený režim a rodina mu není schopna (ochotna) pomoci.

Jaké z toho plyne poučení?

1. Když nemáte dostatečnou motivaci, tak ničeho nedosáhnete.

2. Změnit to lze, pokud máte někoho, kdo vám pomůže.

3. Právě atmosféra má vliv na to, jak danou činnost vnímáme.

Ve firmě jsou za to vše odpovědní nadřízení. Pro správný efekt to musí řešit s lidmi. Posilovat a podporavat ty jejich dovednosti, které povedou ke splnění stanovených cílů. Jinak se úsilí snadno mine účinkem.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode