Lepší firma pro lepší život!

Moje obchodní zkušenosti

Maloobchod

V průběhu let, které jsem strávil v maloobchodě, jsem prošel několika pultovými prodejnami i samoobsluhami. Pár let jsem dělal také zástupce vedoucího učňovské prodejny. V posledních letech jsem udělal desítky testů mystery shoppingu / callingu a merchandisingu v prodejnách různých velikostí (od hypermarketů, až po malé prodejny) se sortimentem od potravin, přes autosalóny až po lékárny. Jak jezdím po ČR i jiných státech, tak mám docela dost zkušeností i se službami hotelů, penzionů, restaurací i benzínových pump…

Prodejní personál a jejich šéfy jsem nejednou školil na téma prodejních, komunikačních a manažerských dovedností a merchandisingu.

Velkoobchod a B2C (business to customer)

Pár let jsem se také zabýval velkoobchodními prodejnami a sklady. I zde jsem uskutečnil řadu testů mystery shoppingu/callingu a merchandisingu. Sortiment byl od nátěrových hmot, přes autodíly, dopravu, až po spojovací materiál. Neunikly mi ani obchodní aktivity pracovníků na přepážkách poskytovatelů různých služeb koncovým zákazníků. Poněkud specifickou oblastí, kde občas testuji dovolatelnost a způsob vyřizování volání zákazníků, jsou call centra.

Pracovníky z velkoobchodů a obchodní reprezentanty z nejrůznějších oblastí jsem školil na téma prodejních a manažerských dovedností, telefonování, time managementu, zvládání stresu a merchandisingu.

Jednu dobu jsem se také zabýval další, poněkud specifickou oblastí realit, kde dochází ke spojení prodeje s nákupem. Uskutečnil jsem zde řadu kurzů především prodejních a prezentačních dovedností.

B2B (business to business)

V této oblasti jsem strávil nejvíc času a pohybuji se v ní i nyní. Potvrzoval jsem objednávky, řešil naplňování výrobních šarží a kapacit sedmi výrobních závodů. Jeden čas jsem měl také obchodní zastoupení zahraničního výrobce nátěrových hmot pro ČR. Prodával jsem i služby výzkumu trhu. V jedné výzkumné agentuře jsem byl pár let spolumajitel firmy a obchodní a marketingový ředitel.

Množství testů mystery shoppingu/callingu, náhledů v kancelářích a zasedačkách + spolujízd s prodejci (individuální koučování), od cukrovinek, přes svítidla až po maziva již nespočítám… Zjištění v rámci těchto aktivit vždy vedly k poradenství pro management a provádění kurzů šitých na míru účastníkům.

Dnes, jako OSVČ prodávám svoje služby (poradenství pro management, koučování, vzdělávání a výzkum trhu).

O získávání zakázek bylo napsáno nespočet knih a článků. Nic z toho zakázky nepřináší. Je potřeba na tom začít pracovat!

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode